Moda dünyasına 2006 yılında, keşfetmeyi ve keşfedilmeyi sevenlerin markası olma amacıyla giriş yapan BNG, kurucuları Nilgün ve Bülent Gülen´ nin bilgi birikimi ve deneyimi ile şekillenen özgün bir Türk markasıdır.

Tranoi Paris, Coterie NY gibi önde gelen moda fuarlarında tasarımlarını dünya alıcılarıyla buluşturarak küresel bir marka olduğunu kanıtlayan BNG, 2010-11 Sonbahar/Kış Koleksiyonu ile ´Milano Moda Haftası´ takvimine kabul edilen ilk Türk markası olma özelliğini taşımaktadır.

BNG´ nin en özel ayrıntısı tasarımlarında siyahın büyüsünü kullanmasıdır. Bu özellik markayı sıra dışı kılmaktadır. Markanın koleksiyonlarının lokomotifi olan siyahın farklı renk varyasyonları BNG kadını ile bütünleşmektedir. Koleksiyonlarındaki fonksiyonelliği sıra dışı çizgisiyle çarpıcı bir şekilde sunan BNG, tasarımları ile farkındalık yaratmayı başarmaktadır.

Türkiye genelinde 11 adet konsept mağazası bulunan BNG, ayrıca usta el işçiliğinin yansıması olan özel tasarım, aksesuar, yüzük, çanta, ayakkabı ve iç mekan parfümü olmak üzere dünyaca tanınmış butik markaları da mağazalarında tüketiciyle buluşturmaktadır.

Dünyaya açılma politikasıyla emin adımlarla büyüyen BNG; Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya başta olmak üzere 20 farklı ülkede, 25 seçkin butikte satılmaktadır. Japonya´da ise Isetan ve Takashimaya´ da galeri konseptinde satılan dünyaca ünlü 3 markadan biri olarak ön plana çıkmaktadır.

KKTC´de Girne´de, Meksika (Mexico City, Park Plaza Santa Fe) ve Gürcistan (Gallery Tbilisi) mağazalarıyla büyümeye devam etmektedir.

Özel malzemelerin teknolojik kumaşlara eşlik ettiği BNG koleksiyonlarında, deri-triko kombinasyonları başı çekerken, koton gömlekler, şifon tunikler, ipek-yün karışımı kabanlar ve özel üretim aksesuar grubu, markanın geniş bir ürün yelpazesini gözler önüne sermektedir.

Her bedene ve zevke uygun tasarımlarla sofistike ve avangart kadını vurgulayan BNG, moda tutkunlarını ulaşabilir lüks ile buluşturmaktadır.​